Що таке кераміка?

керамічний посуд

Що таке кераміка?

На сьогоднішній день існує  безліч видів посуду, тому знайти потрібний саме для вашої кухні – складне завдання. Окрім моделей, кольорів та форм, є й інші важливі фактори, які слід враховувати, включаючи температуру обробки, загальну довговічність, ціну. Кераміка є підходящим вибором для багатьох.

Керамічна посуд – це тип посуду з пористої кераміки, виготовлений з керамічної глини, яка була запечена при температурі від 2150 до 2330 градусів за Фаренгейтом. Керамічними називають вироби і матеріали, що одержуються внаслідок спікання глин й їхніх сумішей з мінеральними додатками, а також оксидів і їхніх сполук. Цей посуд часто має більш товстий корпус, ніж фарфор.

Вкерамічний посудідносно висока температура запечення, товста збірка і суміш глинистих і склоподібних керамічних матеріалів допомагають зробити керамічний посуд досить міцним.

Кераміка більш непрозора, ніж порцеляна або фарфор, завдяки товщині конструкції та складу матеріалу. Як і інший посуд, він може бути глазурований, щоб мати кольорове матове або глянсове покриття.

Кераміку можна використовувати для приготування в печі, духовці, в мікрохвильовій печі, на плиті, мити в посудомийній машині. Тим не менш, необхідно підтвердити цю інформацію у виробника перед використанням, оскільки на ці функції можуть вплинути певні глазурі або фарби. Але кераміка не переносить швидкої зміни температури, тобто якщо посуд з морозилки відразу помістити в піч, вона може тріснути.

Кераміка проти порцеляни

керамічний посуд

Фарфор і порцеляна відпускають при більш високій температурі, ніж кераміка, але мають аналогічні міцні та непорожні конструкції. У Китаї порцеляну виготовлені з більш тонкої глини, ніж кераміку, що призводить до більш тонкої конструкції та

більш прозорого тіла. Крім того, тонша конструкція та висока температура дозволяють створювати спеціальні форми або малюнки.

У залежності від глазурі, прикрас або виробничого процесу багато порцелянових виробів можна мити в посудомийній машині, використовувати в мікрохвильовій піч та духовці. Але, як і керамічні вироби, перед використанням завжди слід звертатися до інструкцій виробника.

Глиняний та керамічний посуд

Глиняний посуд виготовлений ​​з глини і має більш пористу поверхню, ніж кераміка. Крім того, він виготовляється при більш низькій температурі та повинен бути глазурований або фарбований перед використанням. Глиняний посуд  часто є більш економним вибором, але вона, як правило, ламається набагато легше, ніж кераміка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − four =